KİLİS İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Ali Fuad Başgil ve Mahir İz Konferansı Kilis 7 Aralık Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda 23 Aralık 2015 günü saat 14.00’te

 

ŞEHİR VE İNSAN

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Haluk Dursun tarafından başlatılan “Şehir- İnsan Medeniyet Köprüsü: Örnek Kişilikler Projesi” kapsamında ilimizde, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi iş birliği ile 23 Aralık 2015 günü saat 14.00’te eğitim fakültesi konferans salonunda Ali Fuad Başgil, ve Mahir İz anlatılacak. Konferansla bu rol model kişilikleri gençlerle buluşturma amaçlanıyor.

Şehir- İnsan Medeniyet Köprüsü: Örnek Kişilikler Projesi, teknoloji çağının ve globalleşmenin acımasız kültürsüzleştirme politikalarına karşı, gençlerin rol model olarak alabileceği şahıslara dikkat çekerek değerlerimizin hatırlatılması ve anlatılmasına katkı sağlamayı hedefliyor. Medeniyetimizin izdüşümlerinin sadece mimari ve kültürel varlıklar bakımından değil, aynı zamanda insan unsuru üzerinden anlatılması gerektiğinden yola çıkılarak, ürettikleri kadar şehirli olma kimliği ile de öne çıkan, medeniyetimizin temel değerleri kişiliklerinde hayat bulmuş münevverleri gündeme getiriyor. Şehir ve İnsan olmak üzere 2 koldan yürütülmesi planlanmaktadır.