KİLİS İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kilis'e EMİTT''ten ödül

 
     2014 Yılı Emitt Turizm fuarı 02.02.2014 Pazar günü sona erdi. Kilis standımıza ilgi dört gün boyunca devam etti ve kapanış sonrasında Kilis en iyileri arasında yerini aldı....
 
        Standımıza Kilis İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, Kilis Belediye Başkan adayı Hasan Kara, İl Genel Meclisi Başkanı Metin Karakuş ile İzmir TRT sanatçısı Kilisli hemşerimiz Reşit Muhtar ve çok sayıda ziyaretçi ile İstanbul’da bulunan Kilisli hemşerilerimiz de bizleri yalnız bırakmadılar. 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Aldemir Fuarla ilgili şunları söyledi:”İlimizi tanıtmak amacıyla Müdürlüğümüzce hazırlanmış olan tanıtım materyalleri ile stantlara ziyaretler yaptık. Özellikle Gap bölgesine kültür turu yapan seyahat acenteleriyle, rehberlerle görüşmelerde bulunduk. 

Bu firmaları günübirlik de olsa Kilis’e çekmek istiyoruz. Görüşmelerimiz olumlu geçti. Önümüzdeki günlerde rehberler ve seyahat acenteleri için bir info gezisi yapmayı planlıyoruz, bu turları İlimize çekerek Kilis’in ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Aldemir sözlerini şöyle sürdürdü:”Emitt’te her yıl beldeler ve ülkeler bazında en iyiler belirlenip plaket verilir. Bu sene Kilis de beldeler arasından en iyilere seçildi. Fuar alanında bulunan Karadeniz Salonu’nda yapılan törende Ekin Fuarcılık yetkilisi Hacer Aydın tarafından İlimize plaket verildi. 

İlimizin tanıtımı için hiçbir fedakarlıktan çekinmeyen Sayın Valimiz Süleyman Tapsız’a, fuara katkılarından dolayı Kilis OSB yetkililerine, Ticaret Odasına, Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.